×

Ostrzeżenie

Bląd ładowania biblioteki: joomla, Biblioteki nie znaleziono.

Nie sądzę by był już to moment, w którym potrafię odróżnić marketowe wino za 15 zł od drogich, wieloletnich, uznanych ogólnie za "wyborne" ;-) Co więcej, na winie po prostu się nie znam, ale niektóre odmiany szczególnie mi smakują ;) Zwykle jednak kupowanie wina przeze mnie to przypadkowy wybór. I może żeby tą przypadkowość trochę ograniczyć stwierdziłem, że z najlepszych butelek będę zrywał etykiety i je zachowywał ... zrywanie jednak nie idzie łatwo, stąd pewnie z czasem powstanie tu mała kolekcja. A nuż ktoś z Was skorzysta.

Beaujolais

pochodzenie: Francja
wytrwane wino czerwone
mój komentarz: lekkie, wytrwane wino koloru czerwono-purpurowego (wg wiki ciemny fiołkowy), z reguły smakuje także osobom nie przepadającym za winami wytrawnymi, bardzo pasuje do potraw mięsnych, uwaga - łatwo wypić całą butelke :) Moje zdecydowanie ulubione wino.

PS. Przy okazji tego wina mały komentarz. Kilka lat temu odwiedzając rodzinę w USA zostałem zapytany jakiego wina bym się napił. Powiedziałem, że najchętniej słodkiego lub pół słodkiego. Moja odpowiedź wywołała zdziwienie i odpowiedziano mi, że czegoś takiego nie ma... Przez kolejne kilka tygodni w kilku sklepach faktycznie nie mogłem znaleźć żadnego wina oznaczonego jako sweet czy choćby semi-sweet. Wino to wino i już ;)

Komentarze   

Lukasz
+2 #1 Lukasz 2015-01-06 22:28
zamiast zrywac etykiety goraco polecam aplikacje Vivino (www.vivino.com)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież