×

Ostrzeżenie

Bląd ładowania biblioteki: joomla, Biblioteki nie znaleziono.

Lekarze żądają podwyżek a jak nie to od 2 stycznia zamkną gabinety POZ i przestaną przyjmować - taki błędny komunikat idzie w kraj. Wczoraj przez godzinę przysłuchiwałem się audycji pana Kuby Strzyczkowskiego z "Trójki" gdzie dyskutowano nt. całego zamieszania wokół pakietu onkologicznego. Z wypowiedzi większości rozmówców wychodzi, że społeczeństwo jest przekonane, że lekarze walczą o podwyżki dla siebie, że chcą więcej zarabiać, a jak nie to odejdą od pacjentów. Z ankiety którą przygotowano wynikło, że ponad 65% osób biorących w niej udział jest przeciw postulatom porozumienia zielonogórskiego i przekazaniu dodatkowych funduszy na podstawową opiekę zdrowotną. Wynika z tego tak na prawdę, że te osoby nie chcą po prostu większych środków na diagnozowanie i leczenie ich samych. Oznacza to, że tak duży odsetek po prostu źle rozumie całą sprawę... no bo kto przy zdrowych zmysłach chciałby dla siebie gorzej?

Po 40 minutach w końcu odezwał się głos pewnej Pani, która krótko powiedziała, że tu chodzi o zwiększenie puli pieniędzy na pacjentów, a więc na możliwość prowadzenia diagnostyki, kierowania do specjalistów i w końcu całego procesu leczenia a nie na ZAROBKI lekarzy. Ale głos ten gdzieś po prostu wg mnie przepadł. Padały natomiast co chwile przykłady jakich to błędów dopuszczają się lekarze i że podwyżki się nie należą - CO MA PIERNIK DO WIATRAKA? Doktor z Porozumienia Zielonogórskiego też mam wrażenie nie bardzo potrafił nakreślić o co na prawdę chodzi...

Boli ta niewiedza, dezinformacja bo trafia ona w nas, lekarzy, z których robi się chciwców, nierobów i ludzi pazernych, którym nie zależy na pacjencie. Przykre jest to tym bardziej, bo kto pracuje w naszej służbie zdrowia wie jak wiele z siebie trzeba dawać aby sprostać pacjenta i swoim oczekiwaniom wobec opieki nad nim.

Zachęcam do dyskusji i na tyle na ile to możliwe prostowania tego nieprawdziwego obrazu jaki się przedstawia.

PS. W najbliższych dniach w różnych województwach prawdopodobnie będzie zamknięte od 10% do 80% przychodni POZ - pacjentów doraźnie mają wg Ministerstwa Zdrowia przejąć SORy i Szpitalne Izby Przyjęć. Ktoś z Wami o tym rozmawiał, znacie jakieś ustalenia w swoich placówkach? Czuję, że bez horroru się niestety nie obędzie...

 
img src: https://www.flickr.com/photos/caricaturesbynelson/2031107541/

Komentarze   

karola
0 #1 karola 2015-01-01 11:25
W moim szpitalu, 31.12. w południe zwołano spotkanie, na którym poinformowano nas, że od 1.01. jedna oddelegowana z Oddziału osoba ma zaopatrywać pacjentów przybyłych z 75% nieczynnych w mieście POZ. W związku z brakiem miejsca na SOR ma odbywać się to w ramach Oddziału, w Gabinecie Przyjęć, a Szpital wspomoże nas dostarczając krzesła dla oczekujących pacjentów (!!!) W związku z powyższym w trybie natychmiastowym anulowane są wszystkie urlopy oraz staże specjalizacyjne , a my pracujemy w trybie zmianowym, aby zabezpieczyć opiekę od godziny 7:00 do 18:00 - oczywiście w ramach wynagrodzenia podstawowego.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież